Hakkımda

1984 yılında İstanbul’da doğdum, 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkilerinden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek lisansını tamamladım. Eş zamanlı sigorta sektöründe olan aile şirketimizde, satış ve pazarlama departmanını yönettim.

Profesyonel yaşama devam ederken, 2010 yılından itibaren koçluğun uygulanabilir pek çok alanında (Temel Koçluk becerileri, Profesyonel Yaşam Koçluğu-ICF, sağlık koçluğu (Oxford Learning College),  ilişkiler koçluğu, kurumsal yönetici koçluğu, NLP koçluğu, koçluğun pazarlaması) eğitimleri almaya ve uygulamaya başladım. Koçluk uygulamalarında daha bilinçli yaklaşımlar sunabilmek için 2018 yılından itibaren Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına, 2020 yılında Hanna Nita Schler tarafından verilen “Gestalt uygulayıcı” eğitimini almaya başladım.

Çocukluk çağımdan itibaren Tip 1 diyabetliyim, 2017 de kurduğum danışmanlık şirketinde özellikle bu alanda ihtiyaç duyan diyabetli bireyler ve yakınlarına yaşam koçluğu yaparak, konforlu yaşamlarını sürdürmeye devam etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktayım. Ayrıca sağlık alanında diyabet ile ilgili farkındalığı arttırmak amacı ile, sağlık profesyonellerini davet ettiğim TV program yapımcılığına , çeşitli kurumlar ve hastanelerde motivasyonel konuşmalarıma devam etmekte olup, köşe yazılarımı Milliyet PempenNAR da yayınlamaktayım.

Global olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Uzman koçlar derneği üyesiyim.

Türkiye’de ilk ve tek Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı diyabetle yaşam koçluğu programını oluşturup, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi gibi kurumlarda da ders vermeye başladım.

Diyabetli Geçmişim

Tip 1 diyabet teşhisi konduğunda 14 yaşındaydım. Hızla kilo vermiştim. İçtiğim sular bana yetmez olmuştu. 1 hafta Harbiye Diyabet Cemiyeti’nde kontrol altında kaldım. Çok sakin karşıladığımı hatta ilk insülini,hemşirenin bana nasıl yapılacağını göstermesini ve kendim yaptığımı hatırlıyorum. Yeni bir yaşam tarzı beni bekliyordu. O dönem haftasonlarım diyabetlilerle grup toplantı ve organizasyonlarında aktif rol alarak geçti. Yaz dönemleri yıllarca tek başıma diyabet kamplarına katıldım. Orada aldığım eğitimler, karbonhidrat hesaplamaları, yaşanan tecrübeler diyabeti yönetmemde bana çok artı değer kattı. ‘Ergenlik gibi çalkantılı zor bir dönemde karşılaştığım diyabetimle arkadaş olmayı seçtim.

Tedavi planımda doktorumla beraber verdiğimiz kararla enjeksiyon yöntemi dışında 5 yıl da insülin pompasını deneyimledim. Diyabetime rağmen yurtiçi ve yurtdışında bol bol sağlıkla ve keyifle seyahat ettim. 22.yılı tamamlamış olmakla beraber tecrübelerimi sizlerle paylaşmayı ve bu yolda birlikte güçlenerek büyümeyi istiyorum.