Hakkımda

1984 yılında İstanbul’da doğdum. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkilerinden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek lisansını tamamladım. Eş zamanlı sigorta sektöründe olan aile şirketimizde, ağırlıklı olarak  satış ve pazarlama departmanını yönettim.

Profesyonel yaşama devam ederken, 2010 yılından itibaren koçluğun uygulanabilir pek çok alanında (Temel koçluk becerileri, Profesyonel yaşam koçluğu-ICF,  diyabetle yaşam koçluğu, ilişkiler koçluğu, kurumsal yönetici koçluğu, NLP koçluğu, koçluğun pazarlaması) eğitimlerini almaya ve uygulamaya başladım. Koçluk uygulamalarında daha bilinçli yaklaşımlar sunabilmek için 2020 yılında Hanna Nita Schler tarafından verilen “Gestalt uygulayıcı” eğitimini ve kalıcı sağlık davranışına yönelik ilkeler için de Oxford Learning College’den sağlık koçluğu sertifika programını aldım. 2021 yılında Dünya Çapında kullanılan, ICF onaylı koçluk araçlarından fototerapi prensibi ile çalışan “hello points of you” programına katılıp, koçluk becerilerimi zenginleştirerek, uygulayıcısı oldum. 2022 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı “Healthy Life Consultancy” yüksek lisansına başladım.

2017’de kurduğum danışmanlık şirketinde özellikle bu alanda ihtiyaç duyan diyabetli çocuklar ve ailelere, erişkinler  ve yakınlarına yaşam ve sağlık koçluğu ilkelerinden yararlanarak diyabet koçluğu yapıyor, tecrübelerimden de aldığım güçle, konforlu yaşamlarını sürdürmeye devam etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorum. Ayrıca sağlık alanında diyabet ile ilgili farkındalığı arttırmak amacı ile, sağlık profesyonellerini davet ettiğim TV program yapımcılığına , çeşitli kurumlar ve hastanelerde motivasyonel konuşmalarıma devam etmekte olup, köşe yazılarımı Milliyet Pempe’NAR da yayınlamaktayım. “360 Derece Diyabet” adlı markamın patentine sahibim.

Global olarak Uluslararası Koçluk Federasyonu, Uzman Koçlar Derneği üyesi ve ICF onaylı ACC “Associate Certified Coach” unvanlı koçum.

Türkiye’de ilk ve tek Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (CCE) onaylı “Diyabetle Yaşam Koçluğu” ve “Diyabetli Hastaya Yaklaşım ve Koçluk Becerileri” programını oluşturmuş olup, Bahçeşehir Üniversitesi gibi kurumlarda da ders veriyorum.

Diyabetli Geçmişim

Tip 1 diyabet teşhisi konduğunda 14 yaşındaydım. Hızla kilo vermiştim. İçtiğim sular bana yetmez olmuştu. 1 hafta Harbiye Diyabet Cemiyeti’nde kontrol altında kaldım. Çok sakin karşıladığımı hatta ilk insülini,hemşirenin bana nasıl yapılacağını göstermesini ve kendim yaptığımı hatırlıyorum. Yeni bir yaşam tarzı beni bekliyordu. O dönem haftasonlarım diyabetlilerle grup toplantı ve organizasyonlarında aktif rol alarak geçti. Yaz dönemleri yıllarca tek başıma diyabet kamplarına katıldım. Orada aldığım eğitimler, karbonhidrat hesaplamaları, yaşanan tecrübeler diyabeti yönetmemde bana çok artı değer kattı. ‘Ergenlik gibi çalkantılı zor bir dönemde karşılaştığım diyabetimle arkadaş olmayı seçtim.

Tedavi planımda doktorumla beraber verdiğimiz kararla enjeksiyon yöntemi dışında 5 yıl da insülin pompasını deneyimledim. Diyabetime rağmen yurtiçi ve yurtdışında bol bol sağlıkla ve keyifle seyahat ettim. 22.yılı tamamlamış olmakla beraber tecrübelerimi sizlerle paylaşmayı ve bu yolda birlikte güçlenerek büyümeyi istiyorum.